Leczenie kanałowe, endodoncja | Piotrowscy & Bejnarowicz Gliwice
+48 32 418 04 84 | ul. Plebańska 3/5, 44-100 Gliwice rejestracja@piotrowscybejnarowicz.pl

Endodoncja

Leczenie kanałowe zębów.

Leczenie kanałowe (inna nazwa: leczenie endodontyczne) zęba wykonuje się gdy bakterie próchnicowe dostały się już bardzo głęboko do środka zęba, gdzie zainfekowały jego najbardziej wewnętrzną część czyli miazgę lub ząb obumarł z innych przyczyn ( zmiany periodontologiczne, uraz). Leczenie kanałowe polega na usunięciu zainfekowanej lub martwej miazgi zębowej, dokładnym oczyszczeniu kanałów korzeniowych i szczelne wypełnienie ich materiałem, który uniemożliwi ponowną infekcję.

Podczas leczenia kanałowego bardzo ważne jest odnalezienie i wyleczenie wszystkich kanałów znajdujących się w zębie. Aby to zrobić, ząb powinien znajdować się pod kontrolą wzroku co umożliwia mikroskop stomatologiczny. Dzięki niemu lekarz może bardzo dokładnie opracować i wyczyścić cały ząb, sprawdzając w mikroskopie jakość wykonanego leczenia. Jest to również niezbędne podczas powtórnego leczenia kanałowego (inna nazwa reendo) lub usuwania z zęba starych wkładów lub złamanych narzędzi.

Prawidłowo przeprowadzone leczenie kanałowe pozwala na utrzymanie w jamie ustnej zęba, którego nie dało się wyleczyć zwykłym wypełnieniem. W naszym gabinecie dzięki nowoczesnemu znieczuleniu komputerowemu leczenie kanałowe przebiega bezboleśnie i najczęściej jest wykonywane na jednej wizycie, co umożliwia mikroskop oraz obecna na miejscu pracownia rentgenowska.

leczenie kanałowe zębów